Kalendarium

WYDARZENIA W MIESIĄCU MAJ 2018

W PRZEDSZKOLU JAGÓDKA

1.05 ŚWIĘTO PRACY PRZEDSZKOLE W TYM DNIU NIECZYNNE

2.05 DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

3.05 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

8.05 DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBIOTEK W tym dniu przyjrzymy się pracy bibliotekarzy i wspaniałym właściwościom, które przynosi czytanie książek. W celu propagowania czytelnictwa wybierzemy się tego dnia do BIBLIOTEKI o godz. 10.00

9.05 DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

15.05 DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI Pomysłodawcą tego święta był redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Corocznie obchodzone jest ono 15 maja i choć związane jest przede wszystkim z przyrodą, to niesie również głębsze przesłanie, by pamiętać o ważnych chwilach.

18.05 WARSZATATY PIERWSZEJ POMOCY w naszym przedszkolu przeprowadzone pod okiem wykwalifikowanego w pracy z dziećmi ratownika medycznego

22.05 DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT 22 maja 1997 roku największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w naszym kraju zorganizowana przez Klub Gaja zakończyła się sukcesem. Parlament uchwalił ustawę o ochronie zwierząt . Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Praw Zwierząt.

25.05 WYCIECZKA DO GOŚCIŃCA WIECHY  Wyjeżdżają wszystkie grupy po śniadaniu.

 

26.05 DZIEŃ MATKI Jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – 26 maja obchodzone jest jednak tylko w Polsce, w innych krajach jest to najczęściej pierwsza lub druga niedziela maja.